Our study team

Osman ÇEKİRGE / Kurucu Ortak / Marka Vekili / C sınıfı İş güvenliği Uzmanı / Endüstri Mühendisi
Telephone : 05333909033

Mail: info@cukurovapatent.com
     23.02.1981 tarihinde Adana'da doğdu. İlk öğrenimini Adana Cengiz Topel İlk Okulunda tamamladıktan sonra Orta Okul ve lise eğitimini Antakya'da tamamladı. Yabancı Dil Ağırlıklı lise eğitiminden sonra Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliğine başlayan Osman Çekirge 2000-2004 yılları arasında mühendislik eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra değişik sektörlerde imalat ve kalite mühendisi olarak çalışmıştır. Yeterli İmalat ve Kalite Mühendisliği tecrübelerini edindikten sonra 2007 yılında Çukurova Kalite Danışmanlık firmasını kurmuştur. 2007 yılı Kasım ayında kazanmış olduğu Marka Vekilliği Yeterlilik sınavı sonucunda hizmetlerine tescil işlemlerini de ekledi. Zamanla kendisini de geliştirerek bir çok sektörde kurumsal ve orta büyüklükteki firmaların yönetim danışmanlığını üstlenerek hizmet vermeye devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.

Osman Çekirge marka vekilliği yanısıra, Yönetim sistemleri danışmanlığı, firmalara butik danışmanlık ve eğitim hizmetleri ile destek vermektedir. Proses Yönetimi, Proses Ölçme ve Analizi, Süreç akış şemalarının Hazırlanması, Proses Kritik Kontrol Noktaları ve Proses takibi için gerekli dokümantasyon ve veri girişleri konusunda tüm işletmelere fayda sağlamaktadır. 

Bununla birlikte firmalar için önemli bir unsur olan Markalaşma, Marka Yaratma, Marka Tutundurma faaliyetleri, pazarlama stratejileri, küresel rekabet ve Kurumsal SWOT analizi konularında hizmetleri bulunmaktadır. 

Mehmet ASİ / Kurucu Ortak / Marka Vekili / C sınıfı İş güvenliği Uzmanı / Endüstri Mühendisi
Telephone : 05326961956

Mail: mehmetasi@cukurovapatent.com
       21. 05. 1989 tarihinde HASSA’DA doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yuvalı ilköğretimde tamamladı. Lise eğitimini Reyhanlı’da İsmet Ayşe Behzetoğlu Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2007'de Dumlupınar üniversitesi ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ bölümünü kazandı. 4 yıllık lisans eğitimini boyunca birçok organizasyonda görev aldı.İleri seviye İngilizce bilmektedir.2013 Yılı marka vekilliği sınavında gösterdiği başarı sonucu Marka Vekili Belgesini almıştır.Kariyer planlamasında  Çukurova Patent ailesinde başlayan MEHMET ASI, halen aynı şirkette kariyerine Kalite Departman Yöneticisi  ve Marka  Departmanı yöneticisi olarak devam etmektedir.

Semiramis KAVASOĞLU / Genel Müdür / Marka Patent Departman Yöneticisi
Telephone : 05436854152

Mail: semiramis@cukurovapatent.com
        27.06.1990 ANTAKYA doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini ALİ SAYAR İLKÖĞRETİM Okulunda, lise eğitimini NİMET FAHRİ ÖKSÜZ lisesinde tamamladıktan sonra SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER bölümünü bitirmistir.İş hayatına özel bir şirketin halkla ilişkiler departmanında başlayıp ardından otomotiv sektöründe Satış Pazarlama Departmanında görev almıştır. 2013 yılında Çukurova Marka  ve Patent Kalite Danışmanlık bünyesinde Marka Departmanınında Uzman olarak  göreve başladı.Firmamız  bünyesinde Marka Hukuku, Marka ihlalleri ve  itirazlar konusunda kendini geliştirip Ofis ve  Departman Yöneticisi  olarak kariyer hayatına devam etmektedir.

Semiramis Kavasoğlu Türk Patent ve Marka Kurumunda başvurusu yapılan tüm marka tescil, patent tescil ve tasarım tescil işlemlerinin süreç takibini yapmanın yanında, süreç içerisinde gelen tüm iyayına itiraz, karara itiraz ve görüş bildirme dosyaları, marka kısmi feragat işlemleri, Marka Devir işlemleri, Marka başvuru işlemleri, Marka Tescil Adres değişikliği işlemleri, logo tescili, marka yenileme gibi işlemleri yapmaktadır. 

Serap AKDENİZ / Marka & Patent Uzmanı
Telephone : 05492896163

Mail: serap@cukurovapatent.com
        14.10.1989 ANTAKYA doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Karaali İlköğretim Okulunda tamamlayıp lise ve üniversite eğitimine Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde devam etti. Bir süre tiyatro eğitimi aldıktan sonra iş hayatına özel bir firmada muhasebe ve yönetici asistanlığı yaparak başladı. 2015 yılında Çukurova Marka Patent Kalite Danışmanlık şirketi bünyesinde Marka & Patent Uzmanı olarak kariyer hayatına devam etmektedir.

Gülseren Torun / Marka & Patent Uzmanı / Ekonometri
Telephone : 05530572632

Mail: gulseren@cukurovapatent.com
18.10.1991 Tarsus doğumludur. İlk ve ortaöğretimi Sakarya YİBO okulunda, Lise Eğitimini de Adana Çukurova Meslek Lisesinde tamamlamıştır. Çukurova Üniversitesi Ekonometri bölümünü bitirip, bir yatırım şirketinde staj deneyimi olmuştur. 2019 Ocak ayından itibaren Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık firma bünyesinde Müşteri İlişkileri / Marka & Patent Uzmanı olarak kariyer hayatına devam etmektedir. 

Serap AÇAR / Muhasebe-Finans
Telephone : 05436854111

Mail: serapacar@cukurovapatent.com
04.07.1990 tarihinde Hatay'ın Samandağ ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Değirmenbaşı İlköğretim Okulunda tamamladı. Antakya Atatürk Lisesi'nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Adnan Menderes Üniversitesi'nin Muhasebe Bölümünde devam ederek 2010 yılında başarıyla bitirdi. Muhasebe stajını mali müşavirin yanında tamamlayarak, iş hayatına İzmir'de bir gıda firmasında yönetici olarak başladı. Buradaki 5 yıllık deneyiminden sonra kariyerine otomotiv sektöründe iç piyasa-satış departmanında devam etti. İyi derecede NETSİS, MİKRO VE ETA Muhasebe ofis programlarını kullanabilmektedir. 2017 yılının Nisan ayında Çukurova Patent ekibine katılmıştır.

Mustafa ASI / Hukuk Danışmanı / Avukat
Telephone : 05436854152

Mail: info@cukurovapatent.com
        1991 tarihinde HASSA’DA doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yuvalı ilköğretimde tamamladı. Lise eğitimini Antakya'da Nihal Turgut Anlar Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra 2008'de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü kazandı. 4 Yıllık lisans eğitiminin ardından 2012 / 2013 yılları arasında Hatay Barosunda 1 yıllık avukatlık staj eğitimini tamamladı. İleri seviye İngilizce bilmektedir. Hatay Barosunda 1489 sicil numarası ile kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktadır. Çukurova Patent ailesinde Fikri ve Sinai Haklar alanında Hukuk Danışmanı olarak çalışma hayatına devam etmektedir. 

Düşize ÖKTEN YILMAZ / KALİTE DEPARTMANI
Telephone : 05061052995

Mail: dusizeokten@gmail.com
23.07.1974 Tarsus doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Tarsus’ta tamamladıktan sonra 1991-1996 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden ( İngilizce ) başarı ile mezun olmuştur. 2015 yılında Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde Yüksek Lisansını yapmış olup halen Amerika Aston Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi bölümünde Doktora çalışmalarına devam etmektedir.

1997 yılında laborant olarak başlamış olduğu iş yaşamında özel sektörde hızlı bir kariyer grafiği sergilemiş ve birçok farklı departmanda yöneticilik görevlerini sürdürmüştür. Kalite ,  Ar-Ge , Ür-Ge , Planlama ve Lojistik , Satınalma ve Metod Müdürlüğü yapmış olup kendisine bağlı ekiplerin takım olarak çalışmaları konusuna çok önem vermiştir ve kurum içerisinde liderlik çalışmalarını yürütmüştür. 2012 yılından itibaren kurumda Türkiye Kalite Derneği olan KALDER’in yaymakta olduğu kalite çemberleri ve kaizen faaliyetlerini başlatmış , 2014 yılında finalist 2015 ve 2016 yıllarında “Yılın Kaizeni” ödülünü bağlı bulunduğu kuruma kazandırmıştır. 2017 yılından itibaren de KALDER’in Proje Değerlendirme Hakemleri arasında yer almaktadır.

Kurumda uygulanmakta olan kalite güvence yönetim sistemlerinin etkinliğinin ve sürekliliğinin sağlanması   ( ISO 9001, TS 16949 ve ISO 14001 v.b ), Turquality, 5S, Kalite çemberleri, Kaizen, Poka Yoke, Yalın Üretim ve TPM çalışmalarının şirket içerisinde gerçekleştirilmesi, yönetilmesi  , eğitimlerinin verilmesi , Performans Değerlendirme Sisteminin kurulması ve Balanced Score Card uygulamaları , aile şirketlerinin kurumsallaştırılması başlıca uzmanlık alanları içerisinde yer almaktadır.

Konusu ile ilgili pekçok eğitimlere katılmış ve sertifikalarını almıştır. Uzman olduğu konularda eğitim vermektedir. İngilizce bilmektedir

Sezgin PEKAR / KALİTE DEPARTMANI
Telephone : 05334307680

Mail: sezginpekar@gmail.com
08.03.1982 tarihinde Ceyhan'da doğmuştur. İlkokulu Ceyhan Remzi Oğuz Arık ilkokulunda, ortaokul ve liseyi Ceyhan Halil Çiftçi Anadolu Lisesinde okumuştur. 2000-2004 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

2005 yılında üretim mühendisi olarak başladığı iş hayatına metot mühendisliği, planlama mühendisliği, planlama şefliği, planlama müdürlüğü, fabrika müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Çalıştığı kurumlarda ERP programlarının kurulumu ve devreye alınması, ürün ağaçları, MRP, İş Etüdü, Stok Yönetimi vb. konularda çalışmalar yürütmüştür.

Serhat KUŞDOĞAN / SAKARYA ŞUBE MÜDÜRÜ
Telephone :

Mail:
1969 yılında İstanbul ‘da doğdu. İlk öğrenimini Denizli Gazi Mustafa Kemal İlk Okulunda tamamladıktan sonra Orta Okul Eğitimini Kars ve lise eğitimini Kırklareli’nde tamamladı. Kara Harp Okulundan 1990 yılında Makina Mühendisi olarak mezun olan Serhat KUŞDOĞAN, Türk Silahlı Kuvvetlerinde 15 yıl çeşitli kademelerde Komutanlık yapmıştır. 2012 -2014 yıllarında Sakarya Üniversitesinde Yönetim Organizasyon Yüksek Lisansını başarı ile tamamlamış, 2005 – 2016 yılları arasında Özel Sektörde Yöneticilik yapmıştır.  Zamanla kendisini de geliştirerek birçok sektörde kurumsal ve orta büyüklükteki firmaların yönetim danışmanlığını üstlenerek hizmet vermeye devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.

Senem ERGİN / Web Departman Sorumlusu / Bilgisayar Programcısı
Telephone : 05436854151

Mail: senem@cukurovapatent.com
        30.07.1995 ANTAKYA doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini ALİ SAYAR İLKÖĞRETİM Okulunda, Lise Eğitimini NİMET FAHRİ ÖKSÜZ lisesinde tamamladıktan sonra  2 yıllık  önlisans  eğitimini AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI bölümünde tamamlamıştır. DGS  ile eğitim hayatına YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ  bölümünü okuyarak devam ettirmiştir.2017 yılında bilişim firmasında Stajyerlik yaparak iş hayatına adım atmıştır.  2021 yılında Çukurova Marka  Patent Kalite Danışmanlık bünyesinde Web Departmanında kariyer hayatına devam etmektedir.

Yağmur ORUÇ / Kalite Yönetim Sistemleri Uzman Yardımcısı
Telephone :

Mail: yagmur@cukurovapatent.com
1990 tarihinde Adana’da doğdu. İlk ve orta öğrenimi Semiha Yücel Akdeğirmen İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimini Adana Koleji’nde tamamladıktan sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde Coğrafya Bölümü’nde okudu. 2015 yılında Hatay Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitimi aldı. 2016 yılında bir gıda firmasında yönetici asistanı olarak çalıştı. 2017-2019 yılları arasında Özel Sağlık Koleji’nde Coğrafya Öğretmeni olarak görev yaptı. 2020 yılında İnsan Kaynakları Sertifika Eğitimi’ne katıldı. 2021 yılında Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık firması Adana Şube Müdürlüğü’nde Kalite Yönetim Sistemleri Uzman Yardımcısı olarak kariyer hayatına devam etmektedir.

Yaren GÜNDOĞDU / Stajyer Endüstri Mühendisi / Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisiliği Bölümü 3.Sınıf Öğrencisi
Telephone :

Mail:
     02.07.1998 tarihinde Adana’da doğdu.İlk ve orta öğrenimini Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimine İsmail Kulak Anadolu Lisesinde başlayıp, ÇEAŞ Anadolu Lisesinde devam ettirdikten sonra, üniversite eğitimine hazırlık olması amacıyla ERA Temel Lisesinde tamamladı. Lise eğitimi bittikten sonra Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandı. Şuan da lisans hayatına 3.sınıf öğrencisi olarak devam etmekte olup Çukurova Marka Patent Kalite ve Yönetim Danışmanlığı Firması bünyesinde Stajyer Endüstri Mühendisi olarak çalışmayı sürdürmektedir.

ALİ HİZMETÇİ / Stajyer Bilgisayar Mühendisi
Telephone :

Mail: alihizmetci@cukurovapatent.com
10.10.1998 tarihinde Antakyada doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mustafa Kemal Akbay okulunda, lise eğitimini Antakya Anadolu lisesinde tamamladıktan sonra 2017 yılında İskenderun Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne giriş yapmıştır. Devam eden eğitim hayatında birçok orta ölçekli projede yer almıştır. Veri tabanı destekli C# tabanlı otomasyon geliştirme ile global game jam oyun geliştirme ekosisteminde 2020 yılında unity oyun motoru ile mobil oyun geliştirme çalışmalarında bulunmuştur. Html, css işaretleme dilleriyle birlikte  javascript, c# ve mssql  programlama dillerine hakimiyeti bulunmaktadır. Kendini Yapay Zeka teknolojileri alanında geliştirmeyi hedeflerken Google nin geliştirdiği Dart programlama dilini kullanmaktadır. Aynı zamanda Dart diline bağlı Flutter frameworkü ile cross platformda kendini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Kariyerine 2020 yılının Temmuz ayında Çukurova Marka & Patent & Kalite & Yönetim ve Danışmanlık firmasının Web Departmanında Stajyer Bilgisayar Mühendisi olarak ilk adımını atmıştır.

EMİNE ASENA KÜÇÜK / Stajyer Yazılım Mühendisi
Telephone :

Mail: emine@cukurovapatent.com
02.02.2000 tarihinde Antakya' da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şehit Cuma Bilek okulunda, lise eğitimini Toki Şehit süleyman Yılmaz Anadalu lisesinde tamamladıktan sonra 2018 yılında Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümüne giriş yapmıştır. Veri tabanı destekli C# tabanlı otomasyon geliştirme çalışmalarında bulunmuştur. Java, C#  programlama dillerinde bilgisi bulunmaktadır. Kendini Web Tasarım ve Siber Güvenlik alanlarında geliştirmeyi hedeflemektedir. Kariyerine 2020 yılının Ağustos ayında Çukurova Marka & Patent & Kalite & Yönetim ve Danışmanlık firmasının Web Departmanında Stajyer Yazılım Mühendisi olarak ilk adımını atmıştır.

Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) Sertifikası

İstanbul Cad.No:5 Pelin İş Merkezi Kat:4 No:121 (Nimet Abla Gişesi Üstü) Bakırköy - İstanbul
444 8 148
0533 390 90 33
0532 696 19 56
info@cukurovapatent.com
CEYHUN ATIF KANSU CAD. 1387. SK. NO:1/3 BALGAT ÇANKAYA- ANKARA
444 8 148
0532 696 19 56
0533 390 90 33
info@cukurovapatent.com
Sümer Mah. 69051. Sok. Hatice Hatun Apt. A Blok Kat:1 No:1(Denizbank Üstü) Seyhan ADANA
444 8 148
0553 057 26 33
0553 057 26 32
adana@cukurovapatent.com
Kavaslı Mahallesi Atatürk Bulvarı Ahmet Gürses Apt. No:81/6 Antakya/Hatay
444 8 148
0543 685 41 52
0530 353 93 99
info@cukurovapatent.com
Merkez Güvenevler Mahallesi, 1947.Sokak, Bahçekent 2 Apt. No:3/4 Yenişehir/Mersin
444 8 148
0549 289 61 63
0543 685 41 52
info@cukurovapatent.com
Güvenevler Mahallesi, Duisburg Bulvarı, No:20/A Şehitkamil / GAZİANTEP
444 8 148
0532 696 19 56
0543 685 41 52
info@cukurovapatent.com
Esenler Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi 34/34 Merkez / ÇANAKKALE
444 8 148
0533 390 90 33
0532 696 19 56
info@cukurovapatent.com
Şazibey Mahallesi, Biriketçiler Caddesi, No:12 Merkez / Kahramanmaraş
444 8 148
0533 390 90 33
0543 685 41 52
info@cukurovapatent.com
Ebulfeyz Elçibey Cad. No: 32 Taşpazar Mah. Merkez / AKSARAY
444 8 148
0543 685 41 52
0533 390 90 33
info@cukurovapatent.com
Yeni Mahalle Yıldırım Beyazıt Soko No:14 Kestel/BURSA
444 8 148
0533 390 90 33
0532 696 19 56
info@cukurovapatent.com
Dörtyol Sanayi Sitesi 16. Sokak No: 25 Arifiye / SAKARYA
444 8 148
0532 247 76 69
0533 390 90 33
info@cukurovapatent.com

Adana Marka Tescili

Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danımanlık firması olarak Adana ili Barajyolu mevkiinde bulunan ve 5 yıldır faaliyette olan şubemiz ile Adana firmalarına marka tescil, patent tescil, tasarım tescil, faydalı model tescil, barkod numarası tescil, gln numarası tescil, domain tescil(alan adı tescil), Iso 9001, Iso 14001, Iso 45001 ve Iso 22716 GMP Belgelendirme hizmetlerini kurumsal bir şekilde sunmaktayız. Adana şube için 0322 225 8233 numaralı hattımızla irtibata geçebilirsiniz.

Hatay Marka Tescili

Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danımanlık firması olarak Hatay ili Antakya ilçesinde 2010 yılında kurulan ve 12 yıldır faaliyette olan şubemiz ile Hatay firmalarına marka tescil, patent tescil, tasarım tescil, faydalı model tescil, barkod numarası tescil, gln numarası tescil, domain tescil(alan adı tescil), Iso 9001, Iso 14001, Iso 45001 ve Iso 22716 GMP Belgelendirme hizmetlerini kurumsal bir şekilde sunmaktayız. Hatay şube randevu ve daha fazlası için 0326 225 13 33 numaralı hattımızla irtibata geçebilirsiniz. Marka tescil konularında ve merak ettiğiniz diğer konular için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. www.cukurovamarka.com

İstanbul Marka Tescili

Sanayi ve Ticaret şehrimiz olan İstanbul'da marka tescil konusu ve diğer hizmetlerimiz için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Adana Danışmanlık

Kaliteli ve verim alacağınız danışmanlık hizmetlerimiz konularında profesyonel mühendislerimizle danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Mersin Marka Tescili

Marka Tescil konusunda da oldukça gelişen şehrimize şubelerimizde değer katmaya devam ediyoruz.

Marka Tescil Sorgulama

Tescil etmek istediğiniz ismin araştırmasını yapıp, işimizi büyük titizlikle yapıyoruz.

ISO belgesi

ISO belgesi konusunda kalite belgelendirme hususunda hizmet verdiğimiz, sertifikalı eğitimler verdiğimiz ofislerimiz mevcuttur.Eğitim takvimimize şu linkten ulaşabilirsiniz. Eğitim Takvimi

Marka Tescil Yenileme

Sürdürülebilir kalıcılığı yakalamak için markanızı yenileyin. Hukuki savaşlardan korumak adına marka tescilinizi uzatmaktan memnuniyet duyarız.

Çukurova Patent ve Danışmanlık ® Tüm Hakları Saklıdır. © 2006 - 2020
  • Sizi Arayalım
  • Adınız soyadınız
  • İl Seçimi
  • Birim Seçimi
  • Telefon Numaranız